- This product was not added to your basket since requires Standard shipping and conflicts with sensitive food products in your basket that require Express shipping. You could either remove the sensitive food products or do two transactions.
Shop by region
Showing 1225–1260 of 1427 results. Prices inclusive of VAT.
Find premium and popular Spanish food, wine and drinks products by its Region of origin in Spain, or even search by its Province or City of origin in Spain, available for online shopping in our gourmet shop for the Netherlands.
Now you could easily find popular Spanish food, wine and drinks products and brands that are produced in the region, province or city of Spain where you live, or have lived, or spent your holidays, travelled or visited as a tourist in Spain.
-
Soberano
Soberano brandy spirit drink (bebida espirituosa), Solera-aged for 2 years, from Jerez, bottle
€ 17,45
1 litre • € 15,70 / litre€ 17,45
1 litre • € 15,70 / litre -
Cuyar Jabugo
Sobrasada Ibérica curada (cured) spreadable, from Jabugo, terrine
€ 4,55
160 gr • € 28,44 / kg€ 4,55
160 gr • € 28,44 / kg -
Cuyar Jabugo
Sobrasada Ibérica curada (cured) spreadable, from Jabugo, terrine
€ 8,84
470 g • € 16,49 / kg€ 8,84
470 g • € 16,49 / kg -
COVAP esenciaúnica
Sobrasada of acorn-fed Ibérico, piece
€ 13,95
170 g • € 82,06 / kg€ 13,95
170 g • € 82,06 / kg -
El Zagal
Sobrasada of Mallorca de cerdo negro (black pig), rizada IGP, piece
€ 47,85
Approx. 850 gr • € 49,58 / kg€ 47,85
Approx. 850 gr • € 49,58 / kg -
Crisol
Sobrasada of Mallorca Ibérica, black label IGP, piece
€ 8,67
250 g • € 31,40 / kg€ 8,67
250 g • € 31,40 / kg -
El Zagal
Sobrasada of Mallorca, black label IGP, terrine
€ 4,99
200 gr • € 24,95 / kg€ 4,99
200 gr • € 24,95 / kg -
La Flor de Mallorca
Sobrasada of Mallorca, black label rizada, piece
€ 24,20
Approx. 1 kg • € 22,85 / kg€ 24,20
Approx. 1 kg • € 22,85 / kg -
El Zagal
Sobrasada of Mallorca, Traditiona IGP gold label, piece
€ 6,35
250 gr • € 25,40 / kg€ 6,35
250 gr • € 25,40 / kg -
El Zagal
Sobrasada of Mallorca, Traditiona IGP gold label, piece
€ 6,35
400 gr • € 15,88 / kg€ 6,35
400 gr • € 15,88 / kg -
El Zagal
Sobrasada of Mallorca, traditional IGP gold label, terrine
€ 4,25
200 gr • € 21,25 / kg€ 4,25
200 gr • € 21,25 / kg -
Crisol
Sobrasada of Mallorca, traditional IGP suprema, piece
€ 9,55
500 g • € 15,50 / kg€ 9,55
500 g • € 15,50 / kg -
La Flor de Mallorca
Sobrasada of Mallorca, traditional IGP suprema, piece
€ 17,50
Approx. 900 gr • € 18,83 / kg€ 17,50
Approx. 900 gr • € 18,83 / kg -
El Zagal
Sobrasada of Mallorca, Traditional IGP, pre-sliced
€ 2,45
65 gr • € 43,85 / kg€ 2,45
65 gr • € 43,85 / kg -
Crisol
Sobrasada of Mallorca, traditional IGP, terrine
€ 3,55
150 g • € 21,67 / kg€ 3,55
150 g • € 21,67 / kg -
Can Company
Sobrasada of Mallorca, traditional semi-rizada de cerdo negro (black pig), piece
€ 19,91
350 gr • € 74,14 / kg€ 19,91
350 gr • € 74,14 / kg -
El Zagal
Sobrasada with honey, terrine
€ 4,25
150 gr • € 28,33 / kg€ 4,25
150 gr • € 28,33 / kg -
hida
Sofrito (fried tomato and fried onions), homemade style, medium jar
€ 3,69
350 g • € 10,54 / kg€ 3,69
350 g • € 10,54 / kg -
Flor de Calasparra (Sol)
Sol Bomba Calasparra rice (arroz), DO Calasparra, special for paella, from Murcia, bag
€ 18,95
1 kg • € 18,95 / kg€ 18,95
1 kg • € 18,95 / kg -
Muuu Beee
Sotabosc artisan cow´s cheese, wheel
€ 13,48
400 gr • € 32,98 / kg€ 13,48
400 gr • € 32,98 / kg -
Palacios
Spanish potato omelette with Chorizo, homemade recipe, medium size
€ 10,65
600 g • € 14,98 / kg€ 10,65
600 g • € 14,98 / kg -
Palacios
Spanish potato omelette with onion, homemade recipe, medium size
€ 8,79
650 g • € 13,52 / kg€ 8,79
650 g • € 13,52 / kg -
Palacios
Spanish potato omelette with onion, homemade recipe, small size
€ 4,99
300 g • € 15,83 / kg€ 4,99
300 g • € 15,83 / kg -
Palacios
Spanish potato omelette with Spinach, homemade recipe, medium size
€ 9,39
650 g • € 11,23 / kg€ 9,39
650 g • € 11,23 / kg -
Palacios
Spanish potato omelette without onion, homemade recipe, medium size
€ 9,39
650 g • € 11,23 / kg€ 9,39
650 g • € 11,23 / kg -
Palacios
Spanish potato omelette without onion, homemade recipe, small size
€ 4,99
300 g • € 15,00 / kg€ 4,99
300 g • € 15,00 / kg -
Maeloc
Sparkling organic apple cider, bottle
€ 5,91
75 cl • € 6,65 / litre€ 5,91
75 cl • € 6,65 / litre -
La Fallera
Special rice for brothy rice and creamy rice (arroz caldoso y arroz meloso), from Valencia, bag
€ 5,32
1 kg • € 4,53 / kg€ 5,32
1 kg • € 4,53 / kg -
Toreras (Kimbo)
Spicy Banderillas (pickle skewers) in olive oil, with natural anchovy, can
€ 4,85
120 g drained • € 14,70 / kg€ 4,85
120 g drained • € 14,70 / kg -
Rioverde
Spicy Banderillas (pickle skewers), Picantes, from La Rioja, jar
€ 5,65
150 g drained • € 12,09 / kg€ 5,65
150 g drained • € 12,09 / kg -
Sarriegui
Spicy chorizo flavoured potato chips (patatas fritas sabor chorizo picante), from Basque country, bag
€ 5,58
125 g • € 44,64 / kg€ 5,58
125 g • € 44,64 / kg
Free delivery for ALL jamón (ham) legs
Daily cutoff same day shipping 12:00 Mon-Fri
Free delivery for ALL jamón / paleta (ham) legs


