Customer matched zone "The Netherlands"
Added to basket
Fartons Polo
Fartons Hojaldrados (puff pastry fartons), original family recipe, from Alboraya, Valencia, pack of 4 units
160 g
View Basket
Shop by region
Showing 505–540 of 1427 results. Prices inclusive of VAT.
Find premium and popular Spanish food, wine and drinks products by its Region of origin in Spain, or even search by its Province or City of origin in Spain, available for online shopping in our gourmet shop for the Netherlands.
Now you could easily find popular Spanish food, wine and drinks products and brands that are produced in the region, province or city of Spain where you live, or have lived, or spent your holidays, travelled or visited as a tourist in Spain.
-
Fartons Hojaldrados (puff pastry fartons), original family recipe, from Alboraya, Valencia, pack of 4 units
€ 3,30
160 g •
€ inf / kg
€ 3,30
160 g
•
€ inf / kg
-
Fideo Cabello de Ángel (angel hair noodles / pasta), bag
€ 1,95
500 g •
€ 3,90 / kg
€ 1,95
500 g
•
€ 3,90 / kg
-
Fideo Number 4 (Nº4) noodles / pasta, good for traditional Fideua, pack
€ 2,45
450 g •
€ 5,44 / kg
€ 2,45
450 g
•
€ 5,44 / kg
-
Fines Herbes (fine herbs) artisan ecological goat´s cheese, half wheel
€ 13,74
250 gr •
€ 54,96 / kg
€ 13,74
250 gr
•
€ 54,96 / kg
-
Finger Fuets extra, from Catalonia
€ 2,69
50 g •
€ 50,00 / kg
€ 2,69
50 g
•
€ 50,00 / kg
-
Fish stock (fondo de pescado) for paella and rice dishes, for 10-12 servings, large can
€ 16,50
820 g •
€ 20,12 / kg
€ 16,50
820 g
•
€ 20,12 / kg
-
Flexible ham knife (cuchillo jamonero) 240 mm blade, model Mónaco, Nitrium stainless steel
€ 13,15
105 gr •
€ 9,65 / unit
€ 13,15
105 gr
•
€ 9,65 / unit
-
Flor de Neu artisan cow´s cheese, piece
€ 8,51
120 gr •
€ 66,25 / kg
€ 8,51
120 gr
•
€ 66,25 / kg
-
Forever Fun edition large tin of Chupa Chups lollipops, from Barcelona, 150 units
€ 39,50
1,8 kg •
€ 21,94 / kg
€ 39,50
1,8 kg
•
€ 21,94 / kg
-
Forever Fun edition mega tin of Chupa Chups lollipops, from Barcelona, 1000 units
€ 319,95
12 kg •
€ 26,66 / kg
€ 319,95
12 kg
•
€ 26,66 / kg
-
Fresh egg pasta stuffed with forest mushrooms, from Barcelona
€ 4,95
250 gr •
€ 19,80 / kg
€ 4,95
250 gr
•
€ 19,80 / kg
-
Fresh egg pasta stuffed with Galician veal, from Barcelona
€ 5,05
250 gr •
€ 20,20 / kg
€ 5,05
250 gr
•
€ 20,20 / kg
-
Fresh egg pasta stuffed with Ibérico ham (jamón), from Barcelona
€ 4,95
250 gr •
€ 19,80 / kg
€ 4,95
250 gr
•
€ 19,80 / kg
-
Fresh egg pasta stuffed with Manchego cheese, from Barcelona
€ 5,16
250 gr •
€ 20,64 / kg
€ 5,16
250 gr
•
€ 20,64 / kg
-
Fresh sea salt for kitchen (sal marina húmeda), from Ibiza, jar
€ 7,45
150 g •
€ 49,67 / kg
€ 7,45
150 g
•
€ 49,67 / kg
-
Fried egg and ham flavoured potato chips (patatas fritas sabor huevo frito con jamón), bag
€ 3,20
125 g •
€ 25,60 / kg
€ 3,20
125 g
•
€ 25,60 / kg
-
Fried tomato sauce (tomate frito), from La Rioja, can
€ 2,35
400 g •
€ 5,50 / kg
€ 2,35
400 g
•
€ 5,50 / kg
-
Fried tomato sauce (tomate frito), from La Rioja, large tetra brik
€ 3,25
780 g •
€ 4,17 / kg
€ 3,25
780 g
•
€ 4,17 / kg
-
Fried tomato sauce (tomate frito), from La Rioja, medium tetra brik
€ 1,95
350 g •
€ 5,57 / litre
€ 1,95
350 g
•
€ 5,57 / litre
-
Fried tomato sauce (tomate frito), homemade style, can
€ 2,99
375 g •
€ 7,87 / kg
€ 2,99
375 g
•
€ 7,87 / kg
-
Fried tomato sauce (tomate frito), homemade style, jar
€ 3,25
350 g •
€ 9,29 / kg
€ 3,25
350 g
•
€ 9,29 / kg
-
Fried tomato sauce (tomate frito), homemade style, pack of 3 cans
€ 4,65
3 x 155 g •
€ 10,00 / kg
€ 4,65
3 x 155 g
•
€ 10,00 / kg
-
Fuet ecological, from Catalonia, pre-sliced
€ 6,15
80 gr •
€ 76,88 / kg
€ 6,15
80 gr
•
€ 76,88 / kg
-
Fuet Espetec extra, from Catalonia, collar
€ 6,56
250 gr •
€ 26,24 / kg
€ 6,56
250 gr
•
€ 26,24 / kg
-
Fuet Espetec extra, from Catalonia, piece
€ 4,89
180 gr •
€ 20,44 / kg
€ 4,89
180 gr
•
€ 20,44 / kg
-
Fuet extra bastonet de Vic, piece
€ 9,95
180 gr •
€ 42,50 / kg
€ 9,95
180 gr
•
€ 42,50 / kg
-
Fuet extra bastonet de Vic, piece in a cardboard box
€ 11,95
180 gr •
€ 66,39 / kg
€ 11,95
180 gr
•
€ 66,39 / kg
-
Fuet extra collar (necklace) de Vic, piece
€ 11,95
200 g •
€ 54,75 / kg
€ 11,95
200 g
•
€ 54,75 / kg
-
Fuet extra without pepper, from Catalonia, piece
€ 5,95
250 gr •
€ 23,80 / kg
€ 5,95
250 gr
•
€ 23,80 / kg
-
Fuet extra, from Catalonia, piece
€ 4,64
170 g •
€ 23,24 / kg
€ 4,64
170 g
•
€ 23,24 / kg
-
Fuet extra, from Catalonia, pre-sliced
€ 4,50
80 g •
€ 56,25 / kg
€ 4,50
80 g
•
€ 56,25 / kg
-
Fuet of turkey (50%), from Catalonia, piece
€ 4,85
150 g •
€ 31,00 / kg
€ 4,85
150 g
•
€ 31,00 / kg
-
Fuet sticks, from Catalonia, mini bag
€ 3,48
50 gr •
€ 75,00 / kg
€ 3,48
50 gr
•
€ 75,00 / kg
-
Fuet traditional, from Catalonia, piece
€ 6,65
180 gr •
€ 29,72 / kg
€ 6,65
180 gr
•
€ 29,72 / kg
-
Fuet with truffle, from Catalonia, piece
€ 10,33
Approx. 210 gr •
€ 46,90 / kg
€ 10,33
Approx. 210 gr
•
€ 46,90 / kg
-
Fuet, from Catalonia, piece
€ 8,73
Approx. 220 gr •
€ 39,68 / kg
€ 8,73
Approx. 220 gr
•
€ 39,68 / kg